חה”כ קסניה סבטלובה (“המחנה הציוני”), נולדה במוסקבה בשנת 1977 ועלתה לארץ בגיל 14 עם אמה וסבתה. למדה באוניברסיטה העברית בירושלים וקיבלה תואר ראשון בתקשורת ומזרח התיכון, ותואר שני במזרח התיכון.

חה”כ סבטלובה היא מזרחנית, מומחית לאיסלאם קיצוני ומצרים המודרנית.  ובמהלך 13 שנים שימשה ככתבת שטח ופרשנית של העולם הערבי. במהלך קריירה העיתונאית שלה קסניה סבטלובה דיווחה מלוב, לבנון, סוריה, מרוקו, מלזיה ומצרים, סיקרה את האינתיפאדה השניה ברצועת עזה ובגדה המערבית, והיתה הכתבת הישראלית היחידה בכיכר התחריר במצרים בעת התקוממות נגד הנשיא האיסלאמיסט מחמד מורסי. בשנים האחרונות לימדה באוניברסיטה העברית בחוגים לתקשורת ומזרח התיכון .
בכנסת קסניה חברה בועדת חוץ וביטחון (מ”מ) וועדת העליה, הקליטה והתפוצות ועומדת בראש השדולה לשימור וטיפוח תרבות ומורשת ארצות ערב ואסלאם, השדולה למען חופש הביטוי והעיתונות והשדולה למען יחסי ישראל והכורדים.
בכל תפקידיה, והן ביחס לחזונה לחברה הישראלית ח”כ סבטלובה מביאה לידי ביטוי את היכרותה ומומחיותה עם המבנה הגיאו-פוליטי ותרבותי-דתי של המזרח התיכון על שלל מורכבויותיו והיבטיו, ורותמת את ידיעותיה על מדינות האיזור הן כדי לתת ביטוי למעמדה של מדינת ישראל בתוך איזור הים התיכון, והן בתוך מדינת ישראל בענייני דמוקרטיה, חופש וזכויות אדם וענייני דת ומדינה.

2 Comments

  1. i support you with all my soul,just tell me whats on your mind and i will tell all my friends to follow you

כתיבת תגובה

כתובת המייל תשאר חסויה שדות נדרשים מסומנים ב *

Post comment