ח"כ קסניה סבטלובה

ח”כ קסניה סבטלובה

ח”כ קסניה סבטלובה (“המחנה הציוני – התנועה”), נולדה במוסקבה בשנת 1977 ועלתה לארץ בגיל 14 עם אמה וסבתה.

למדה באוניברסיטה העברית בירושלים וקיבלה תואר ראשון ושני בתקשורת ובלימודי מזרה”ת. במסגרת לימודי מזרח התיכון למדה את השפה הערבית בה היא שולטת בנוסף לעברית, אנגלית ורוסית.

החל משנת 2002 קסניה סבטלובה עבדה בערוץ 9 בשפה הרוסית בתור כתבת ופרשנית לענייני ערבים. כמו-כן, היא פרסמה כתבות ומאמרים רבים בתקשורת בינלאומית ברוסית ובאנגלית. היא סיקרה את מלחמת המפרץ בשנת 2003 מסיפונה של משחתת אמריקאית במפרץ הפרסי. ריאיינה את הנסיך הירדני חסן בן-טלאל, את יו”ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ואת מנהיגי החמאס, בינהם השיח אחמד יאסין. היא דיווחה באופן בלעדי מסוריה, לבנון, לוב, מצרים ותוניסיה, ובשנת 2011 סיקרה את האביב הערבי בכיכר התחריר, ובשנת 2013 את התקוממות כנגד שלטון האחים המוסלמים שהוביל למהפכה.

ח”כ סבטלובה הינה חברה בוועדת חוץ וביטחון (מ”מ) ובוועדת העליה, הקליטה והתפוצות. היא הקימה ועומדת בראש מספר שדולות פרלמנטרינות: השדולה למען חופש העיתונות והביטוי, השדולה למען חיזוק הקשר בין ישראל לעם הכורדי, שדולת הנשים למען שלום וביטחון, והשדולה למען השארותם של עולים בארץ.

בכל תפקידיה, והן ביחס לחזונה לחברה הישראלית ח”כ סבטלובה מביאה לידי ביטוי את היכרותה ומומחיותה עם המבנה הגיאו-פוליטי ותרבותי-דתי של המזרח ההתיכון על שלל מורכבויותיו והיבטיו, ורותמת את ידיעותיה על מדינות האיזור הן כדי לתת ביטוי למעמדה של מדינת ישראל בתוך איזור הים התיכון, והן בתוך מדינת ישראל בענייני דמוקרטיה, חופש וזכויות אדם וענייני דת ומדינה.